Hakkımızda

Ben (Nurettin İşletici 1961) yaklaşık 15 yaşımdan beri denizlerle iç içeyim. Deniz hayatıma aileme ait şişme botlar ile başladım.İş ve araba sahibi olduktan sonra arabamin bagajında devamlı katlı halde şişme botum ve motorum durdu. İlk yelkenli teknemi sanırım 2001 yılında aldım. O bir scorcher idi ve bana göre hala dünyanın en iyi teknesidir :). Bu tekneyi diğerleri izledi ve bir daha da yelkenli tekneden uzaklaşmadım. sahabet

Eşim (Ebru İşletici 1974) tekne hayatı sanırım benimle birlikte başladı. Sonradan başlamasına rağmen tekneciliği ve denizleri çok sevdiğini iyi biliyorum. Bir diğer iyi bildiğim şey ise benden daha güzel dümen tuttuğudur.

Seyahatimizde ağırlıkla eşim ile birlikte olacağız fakat ailelerimiz ve arkadaşlarımızın dönem dönem bizle birlikte olacağını düşünüyoruz

Gezimiz hakkında

Eşim (Ebru) ve ben (Nurettin) seyahat etmeyi çok seviyoruz. Fakat bu seyahatlerimiz belli kısıtlar ve koşturmacalar ile oluyor, her zaman hazırlanacak valizler yetişilecek uçaklar, otobüsler, trenler var. Bunların hepsi tatlı telaşlar ama baktığımızda tüm bu gezilerin bize yetmediğini ve aslında bizi yorduğunu fark ettik.

Telaşsız ve koşturmacasız seyahatleri ise teknemizle çok daha keyif alarak yapıyorduk.

İşlerimizden uzaklaşabildiğimiz zamanlar da sahip olduğumuz teknemiz ile Ege ve Akdeniz de çok keyif aldığımız geziler yaptık.

Ama baktık ki belgeseller,kitaplar ve arkadaşlarımız uzaklardaki çok güzel yerler ve ülkelerden bahsediyor. E bizde gezmeyi ve uzaklara gitmeyi seviyoruz hemen mevcut teknemizi satışa çıkartıp bu gezimizde bize daha fazla güvenlik ve konfor sağlayacağını düşündüğümüz KOZA'mızı Mayıs 2014 de satın aldık.

Niyetimiz Haziran 2016 da yola çıkmak.Kendimize kesin bir rota yada dönüş tarihi koymuyoruz.Hiç bir acelemiz yok şartlar bizi nereye sürüklerse onunla birlikte gitmek istiyoruz.

İnternetimizin elverdiği ölçüde yaşayacaklarımızı bu sitede yayınlamaya çalışacağız.