Teknemiz

Koza 2010 yılında Amerika da imal edilmiş bir Island Packet 460 tir.Biz KOZA'mızı 2014 yılında İtalya distribütöründen sıfır olarak satın aldık. Distribütör biz alana kadar fuar fuar dolaşıp tekneyi satmaya çalışmış ama KOZA'mız bizi beklediği için kendisini sattırmamış :) .

Teknemiz iki kamaralı 14,85 metre boyunda 4,30 metre enindedir. Su çekeri 152 cm'dir. Uzun omurgalı bir salmaya sahiptir. Baş pervanesi vardır ve cutter armalıdır.
 
Biz satın aldıktan sonra seyahatimizde bize yardımı olacak çeşitli ilaveler yaptık. İlk başta chartplotter, telsiz,ais ve radar aldık.Daha sonra 4 kw'lık bir jenaratör ve 30 lt/saat su yapıcı ilave ettik. Güneş panelleri , rüzgar jenaratörü alıp onları monte edeceğimiz rollbarı yaptırttık. Bir takım yedek yelken yaptırtıp. Code zero ve gennhaker yelken aldık. Uzun seyehatler için çamaşır makinesini de almayı unutmadık. Tabi ki unutmadığımız en önemli aksesuar !!! olan ultra çapa aldık. Kıç çapası olarakta Fortress aldık. sahabet
 
Bunlardan başka dostum Atilla Erdoğan ile tekneye özel bir sürü kullanımı kolaylaştıran aparatlar imal ettik.Bunlardan en önemlisi yedek mazot bidonlarımızı saklamak için vardevelaya akuple krom aparatlar imalatıdır.
 
Aşağıdaki fotoğrafları fabrikanın web sitesinden aldık.